Siguldas kalnu maratons 2018

Sveicināti Siguldas kalnu maratonā 2018! Lai iepazītos ar nolikumu vai pieteiktu dalību, skat. izvēlnes zemāk:

 • ...

  Info

   

  Vieta:Sigulda, Svētku laukums
  Datums:6. oktobris, 2018
  Starta laiks:10:00
  Rīko:Biedrība Kalnkāpēju sporta centrs
  Sadarbībā ar:Biedrība Ultrataka
  IK Adventure Company
  E–pasts:info @ raid.lv
  Tālrunis:+371 2962 4863

   

   

   

   

   

   

   

  Sigulda - tā ir Gaujas senleja ar stāviem slaloma kalniem, kuru nogāžu augstumu starpība sasniedz 80 metrus. Tās ir Gaujas Nacionālā parka takas, šur tur - trepes, iespaidīgi skati un tīra daba.
  Siguldas kalnu maratons nav ierobežots ar klasiskā asfalta maratona kanoniem. Mums ir sava filozofija, kādam jābūt skrējienam, kas izaicina un pārbauda kā fizisko, tā psiholoģisko gatavību. Maratona trase tradicionāli ik gadu tiek mazliet mainīta, lai būtu interesantāk, savādāk.
  Laipni lūdzam Siguldā!

   

  Jaunumi

  23.07. Atklāta pamatinformācija un dalībnieku reģistrācija! Tuvojoties sacīkstei publicēsim detalizētāku informāciju par dažādiem sacīkstes norises aspektiem. Tāpēc sekojiet info mājaslapā, daudz aktualitāšu varēs atrast arī RAID.lv profilā Facebook.

  ...

  Visi maratona distances veicēji saņem ekskluzīvas kalēja Jāņa Bankas kaltas piemiņas medaļas.

  Latvijas čempionāts taku skrējienos 2018

  SKM 70+ km distancē šogad vienlaikus notiks arī Latvijas čempionāts taku skriešanā (trail running). Labākie pašmāju atlēti bez tradicionālajām SKM kaltajām medaļām sadalīs arī papildus medaļu komplektus no Latvijas Vieglatlētikas savienības.

  ITRA punkti dalībai Monblāna maratonā

  Kopš 2008. gada SKM maratona distance ir iekļauta pasaulslavenā Monblāna maratona (UTMB®) kvalifikācijas skrējienu listē, trase tiek sertificēta atbilstoši kalnu maratonu pasaules standartiem. No 2014. gada kalnu maratonu sertifikāciju pasaulē pārrauga International Trail Running Association (ITRA). 2015. gadā ieviesta jauna kalnu maratonu gradācijas sistēma, pēc kuras attiecīgo skrējienu finišētāji saņem kvalifikācijas punktus no 1 līdz 6 (iepriekš - 1-4).
  Sākotnēji SKM maratona distance bija aptuveni 55-57 km, un tās finišētāji saņēma 1 punktu, kas pēc jaunās sistēmas atbilst 3 punktiem. 2015. gada maratona trase tika pagarināta virs 70 km, tās finišētājiem saņemot jau 4 ITRA punktus. Minētie kvalifikācijas punkti ir būtiski skrējējiem, kas vēlas piedalīties pasaules vadošajos kalnu maratonos, kuros tiek pielaisti tikai dalībnieki ar noteiktu pieredzi, un ko vistiešākajā veidā apliecina savāktie kvalifikācijas punkti.

  Arī 2018. gada trase tiks sertificēta ITRA reitingu sistēmā.

 • ...

  Nolikums

   

  1. Distance

  1.1. Siguldas kalnu maratons 2018 (turpmāk - Sacīkste) notiek pa dažādas kvalitātes takām un celiņiem, apvidū ar reljefu, ar dažādiem dabiskiem un mākslīgiem šķēršļiem.

  1.2. Sacīkste notiek trīs distancēs – kalnu krosa (15 km), pusmaratona (36 km) un maratona (70+ km). Detalizēti distanču parametri:

  DistanceReālais garumsKāpuma metriApļiTrases konfigurācija
  15 km - kalnu kross14–16 kmvirs 600 m1info sekos
  36 km - pusmaratons35–37 kmvirs 1400 m2info sekos
  70+ km - maratons70–74 kmlīdz 3000 m4info sekos

  1.3. Distance ir marķēta ar sarkanbaltu lentu un virzienu norādēm. Būtiskos distances punktos izvietoti tiesneši.

  1.4. Rezultātu fiksēšana tiek veikta, izmantojot elektronisko laika kontroles sistēmu.

  1.5. Maratona (70+ km) distance vienlaikus ir arī Latvijas čempionāts taku skrējienos 2018. 

  2. Dalībnieki

  2.1. Pusmaratona un maratona distancē var piedalīties dalībnieki no 18 gadu vecuma, kalnu krosa distancē – no 16 gadiem.

  2.2. Katrs dalībnieks pats atbild par savu veselības stāvokli, par ko reģistrējoties sacensību centrā pirms starta parakstās. Organizatori nodrošina mediķu klātbūtni sacīkstes laikā neatliekamās palīdzības sniegšanai. Sacīkstes laikā, konsultējoties ar mediķiem,  organizatoriem ir tiesības nepielaist pie starta vai noņemt no trases jebkuru dalībnieku, kura veselības stāvoklis izraisa šaubas par spēju veikt vai turpināt distanci.
  Apdrošināšana (veselības, nelaimes gadījumu) ir pašu dalībnieku ziņā.

  2.3. Dalībnieki katrā distancē dalās sieviešu un vīriešu klasēs, kā arī vecuma grupās:

  VīriešiSievietesDzimšanas gadsPiezīmes
  V16S162001. – 2002.Var startēt tikai kalnu krosa (15 km) distancē.
  V18S181998. – 2000.
  V21S211979. – 1997.
  V40S401969. – 1978.
  V50S501959. – 1968.
  V60S60līdz 1958. gadam (ieskaitot)

  2.4. Reģistrējoties dalībnieks izvēlas ieskaites distanci. Šajā distancē viņš var cīnīties par balvām. Veicot citu distanci, rezultāts tiks fiksēts, taču ārpus konkursa (AK).

  2.5. Ja kādā grupā ir mazāk par trim dalībniekiem, esošie tiek pievienoti nākamajai vecuma grupai pēc sekojoša principa: S/V16 –> S/V18 –> S/V21 <– S/V40 <–S/V50 <–S/V60. 

  3. Pieteikšanās

  3.1. Iepriekšēja pieteikšanās - līdz 2018. gada 3. oktobrim. Pieteikuma anketa un dalības maksas informācija – Sacīkstes mājaslapas sadaļā REĢISTRĀCIJA. Ja nav pieejams internets, tālrunis pieteikumiem - 29624863.

  3.2. Dalības maksā ietilpst: distances sagatavošana, tiesnešu darbs, laika kontroles čipa īre, numurs, uzkodas un dzērieni trasē un pēc finiša, balvu fonds, citi organizatoriski izdevumi.

  4. Starts

  4.1. Pirmsstarta reģistrācija notiek Sacīkstes centrā - Siguldas Svētku laukumā, 2018. gada 6. oktobrī no 7.00 līdz 9.30. Finišs atrodas turpat, bet starts tiek dots no starta zonas, kas atrodas Ziediņa kalna pakājē (nogāze Svētku laukuma Gaujas pusē).

  4.2. Dalībnieks saņem numuru, kuri jāpiesprauž priekšpusē (krūtis, kāja) un jānodrošina to skaidra redzamība visas Sacīkstes laikā.

  4.3. Dalībniekam tiek izsniegts laika kontroles čips, kas jānostiprina uz rokas atbilstoši pievienotajai instrukcijai.

  4.4. Plkst. 9.30 – karoga pacelšanas ceremonija. Uzreiz pēc tās tiek atvērta starta zona. Ierodoties starta zonā, dalībniekam obligāti jāiziet cauri marķētam koridoram, kurā atrodas laika kontroles čipa pārbaudes stacija. Tiesnesis pie koridora ieejas pārbauda čipa stiprinājumu. Tālāk dalībnieks, noejot cieši garām pārbaudes stacijai, pārliecinās par čipa pareizu darbību: uz čipa jāiedegas gaismas diodei un jāseko skaņas signālam – pīkstienam.

  4.5. Starts tiek dots plkst. 10.00. Tas ir kopīgs visiem dalībniekiem. Starta shēma un sacensību centra izkārtojuma plāns tiek publicēti mājaslapā, pieejami Sacīkstes centrā.

  5. Sacīkstes gaita

  5.1. Dalībnieks pārvietojas pa marķēto distanci saviem spēkiem. Atrašanās ārpus marķētās distances tiek uzskatīta par izstāšanos.

  5.2. Sacīkstes norises kontrolei distancē izvietoti trases tiesneši un elektroniskās laika kontroles stacijas, kas veic ierakstus garām skrienošo dalībnieku čipos.

  5.3. Ja dalībnieks gūst traumu, kas liedz patstāvīgi nokļūt līdz finišam, jālūdz citiem dalībniekiem ziņot tuvākajam trases tiesnesim, kurš sazināsies ar sacensību centru, organizēs mediķu palīdzību un evakuāciju uz finišu.

  5.4. Skrējiena kontrollaiks kalnu krosa un pusmaratona distances veicējiem - 8 stundas.

  5.5. Skrējiena kontrollaiks maratona distances veicējiem - 12,5 stundas. Finišs tiek slēgts 22:30. Beidzamais aplis iespējams jau tumsā, tāpēc ieteicams pieres lukturis!

  5.6. Tā kā maratona distanci veido četri apļi, 3. apļa veikšanai tiek noteikts kontrollaiks - 20:00. Dalībnieki, kas kavē šo kontrollaiku, 4. aplī netiek pielaisti.

  5.7. Trasē ir pieejami dzērienu un uzkodu galdi ik pēc aptuveni 7–10 km. Sacensību centrā izvietotajā starpfinišā būs atsevišķa zona, kur dalībnieki var novietot savus dzērienus un maiņas inventāru.

  5.8. Dalībnieki trasē, ja vēlas, var izmantot trekinga un slēpošanas nūjas.

  6. Apbalvošana

  6.1. Tradicionālās kaltās SKM medaļas saņem visi maratona ditances veicēji. 

  6.2. Balvas no sacīkstes atbalstītājiem saņem pirmo trīs vietu ieguvēji visās klasēs un grupās. Ja kādā ieskaites grupā ir mazāk par astoņiem dalībniekiem, apbalvota tiek tikai 1. vieta. 

  6.3. Latvijas čempionāta taku skrējienos 2018 medaļas un diplomi tiek pasniegti trim labākajiem pašmāju atlētiem katrā maratona distances grupā.

  6.4. Apbalvošanas notiek ne ātrāk kā 1 stundu pēc attiecīgās grupas pirmo triju dalībnieku finiša.

  7. Protesti

  6.1. Protestu var iesniegt tikai rakstiski, ne vēlāk kā 1 stundu pēc dalībnieka finiša laika. Iesniedzot protestu, jāiemaksā 30 EUR protesta nauda. Gadījumā, ja protests tiek apmierināts, nauda tiek atgriezta. 

 • ...

  Reģistrācija

   

  Lai pieteiktu dalību sacīkstei, lūdzu, aizpildiet reģistrācijas formu/anketu zemāk un veiciet dalības maksas iemaksu. Dalības maksas informācija un konta rekvizīti skatāmi zemāk, aiz anketas.

  Privātuma politika

  RAID.lv mājaslapas īpašnieks un uzturētājs ir IK Adventure Company. Uzņēmums neievāc nekādu mājaslapas apmeklētāju personīgo informāciju bez to piekrišanas.


  Piesakot dalību Siguldas kalnu maratonā, dalībnieks apzinās, ka:
  1) tas ir publisks pasākums, kurā tiks veikta nekontrolējama foto un video filmēšana ar sekojošu publicēšanu visdažādākajiem mērķiem – masu mediju publikācijām, soctīkliem, personīgām galerijām u.tml.
  2) organizatoriem ir nepieciešami atsevišķi dalībnieku personas dati, lai nodrošinātu maratona korektu norisi un iespēju kontaktēties ar dalībniekiem.
  Informācija, kas par apmeklētājiem tiek iegūta caur reģistrācijas veidlapu, piesakoties mūsu rīkotā pasākumā, tiek apstrādāta atbilstoši tās ieguves mērķim, piemēram, lai piešķirtu korektu starta grupu pēc vecuma un dzimuma vai lai nosūtītu pasākuma pirmsstarta biļetenu un citu svarīgu pasākuma informāciju caur elektronisko pastu u.tml. Pēc pasākuma norises visi dalībnieku personiskie dati tiek automātiski dzēsti 30 dienu laikā.
  IK Adventure Company ir veicis visus nepieciešamos pasākumus, lai apmeklētāju personas datu aizsardzība tiktu nodrošināta atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.
  Ja Jums ir kādi papildus jautājumi, lūdzu, sūtiet e–pastu: info @ raid.lv.

  Pieteikuma forma

  Ar sarkanu izceltās – obligāti aizpildāmas formas ailes.
  Ailē Dzīvo var norādīt pilsētu vai novadu, ja vēlaties tikt asociēts ar to.
  Aili Klubs vai komanda var atstāt tukšu, ja nevēlaties publiski pārstāvēt kādu.
  Ja vēlaties pieteikt vairāk kā vienu dalībnieku, spiediet pogu Papildus dalībnieks. Visiem papildus dalībniekiem tiks automātiski piešķirts tas pats klubs/komanda, kas pirmajam.

   

  Dalības maksa

  Norādītā dalības maksas summa – no personas.

  DistanceIemaksājot līdz 10.09.Iemaksājot līdz 04.10.Starta dienā uz vietas
  Individuāls pieteikums
  15 kmEUR 20EUR 25EUR 30
  36 kmEUR 30EUR 35EUR 45
  70+ kmEUR 40EUR 45EUR 60
  Komandas pieteikums *
  15 kmEUR 18EUR 23-
  36 kmEUR 25EUR 30-
  70+ kmEUR 35EUR 40-
  Jaunieši **
  15 kmEUR 13EUR 18-
  36 kmEUR 20EUR 25-
  70+ kmEUR 30EUR 35-

  PIEZĪMES:
  *   - JAUNIEŠI – personas, kas dzimušas sākot no 2000. gada 1. janvāra.
  ** - KOMANDAS
  – piesakot vienā pieteikumā vismaz 5 dalībniekus, kas startē zem viena komandas (kluba) nosaukuma, un iemaksājot vienoti dalības maksu. Tiek atzītas kā formālas (piem., skrējēju vai orientēšanās klubi, uzņēmumi), tā neformālas apvienības (piem., ģimenes, draugu kopas).

  Siguldas novada ID kartes īpašniekiem, piesakoties individuāli, tiek piemērota 5 EUR atlaide
  jebkuras izvēlētās distances dalības maksai. Atlaide netiek piemērota, ja dalībnieks saņem jauniešiem vai komandu pieteikumiem piemēroto atlaidi. ID karte obligāti jāuzrāda sacīkstes dienā, saņemot starta paku.

  Konta rekvizīti

  Nosaukums:IK Adventure Company
  Reģ. Nr:40002116651
  Adrese:19-37 Dammes iela, Rīga, LV-1069
  Banka:Swedbank AS
  Kods:HABALV22
  Konta Nr:LV23HABA0551012398822

  Pārskaitot dalības maksu, norādiet "... (vārds, uzvārds vai komandas nosaukums) ... dalības maksa SKM 2018".
  Ja kādi papildus jautājumi, organizatoru tālrunis – 29624863.

 • ...

  Dalībnieki
   

  Zemāk - pieteiktie dalībnieki uz šo dienu! Ja kādu iemeslu dēļ iepriekš pieteikta dalībnieka vārds nav redzams atbilstošajā grupā (sajaukta distance, nepareizi norādīts dzimšanas gads u.c. kļūdas), sūtiet ziņu uz info @ raid.lv. Tāpat dodiet ziņu, ja vēlaties ieviest korekcijas pieteikumā.

   

   

   

   

  70+ km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Caune Kristaps LVA Gulbene
  Haritonovs Matīss LVA Rīga LifeThroughTrails
  Raits Didzis LVA Rīga
  Jakovļevs Vitālijs LVA Cēsis www.endo.lv
  Reinfelds Raivis LVA Talsi Talsu Pakalnu Sporta Klubs
  Važa Ernests LVA Smārde
  Limanāns Dainis LVA Biksti RIEKSTI
  Riekstiņš Artūrs LVA VSK Noskrien IRAnete Līdz galam
  Vietnieks Miķelis LVA Cēsis VSK Noskrien
  Āboltiņš Elmārs LVA Rīga a ko darīt, ja nav?!
  Andersons Renarts LVA Vecdaugava Dīkdienis
  Hansueli Mötteli CHE Turbenthal SSC Turbenthal
  Priscepovs Deniss LVA Rīga
  Trofimenko Igors LVA
  Raipalis Uldis LVA Rīga Gentlemen's Club / Džokera Vergi
  Peļņa Guntis LVA Rezekne SK "MAGNEN"

  70+ km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Krieviņa Ilze LVA Rīga

  36 km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Blumbergs Normunds LVA Saulkrasti
  Velps Uldis LVA Smiltene VSK Noskrien
  Freibergs Andis LVA Ķegums
  Baumeisters Jurģis LVA Cēsis VSK noskrien
  Sukackas Svajunas LTU Klaipeda Trail Kursiu Nerija
  Pastors Andris LVA

  36 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Banga Hodžajeva Dace LVA Rīga Core fitness Latvia

  15 km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Iļčenko Juris LVA Saldus SK Dzērvene
  Jurgenbergs Andris LVA
  Ribušs Ilgvars LVA VSK Noskrien IRAnete Līdz galam
  Ulmanis Intars LVA Valmiera VSK Noskrien / Spriganie plāksteri
  Muravskis Vladimirs LVA Rīga
  Mamedovs Ruslans LVA Daugavpils Daugavpils Runners
  Paegle Edgars LVA Rīga
  Bakša Aleksejs LVA Rīga
  Brauns Ivars LVA Sigulda SK "Lynxdojo"
  Leimanis Rūdolfs LVA Ventspils adidas Runners |Riga / Maratona Klubs

  15 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Lutkevica Madara LVA Olaine Sporta studija Active
  Zvidriņa Ilze LVA Rīga
  Mamedova Karīna LVA Daugavpils Daugavpils Runners
  Mauriņa Inga LVA
  Lagzdiņa Margita LVA
  Balanasa Kristīne LVA Sigulda Virsotne/MARMOT
  Frišenbrūdere Baiba LVA Tukums Engures sportam
  Lesiņa Krista LVA
  Kaģe Anda LVA Beverīnas novads

 • ...

  Trase

   

  Sacīkste notiek trīs distancēs – kalnu krosa (15 km), pusmaratona (36 km) un maratona (70+ km).

  Trases konfigurācija šobrīd ir plānošanas/saskaņošanas procesā. Detalizēta informācija tiks publicēta septembra sākumā.

  Trases karte

  Būs pieejama septembrī!

  Ieskatam - 2017. gada trases karte, skatāma GPSies.com karšu vietnē, saites – zemāk. Turpat iespējams ielādēt GPS trekus dažādos formātos. Pieejamas arī aplikācijas gan Android, gan iPhone mobilajām ierīcēm.

  A – pilnais aplis, 26,7 km. Interaktīva karte šeit.

  B – mazais aplis, 13,9 km. Interaktīva karte šeit.

  Piezīme. Karšu dzinējs optimizējot GPS treku, samazina tā punktu skaitu. Rezultātā gan distances garums, gan augstuma metri uzrādās mazliet mazāki nekā ir realitātē.

 • ...

  Rezultāti

   

  Finiša protokols

  Pēc finiša...

   

   

   

   

  SKM 2017

  Pilni finiša protokoli katrā distancē (xls): res_skm2017_full

   

  SKM 2016

  Pilni finiša protokoli pa grupām katrā distancē (xls): rez_skm2016_all

  Absolūtais rangs maratonā – 70 km, ITRA standarts (xls): res_mar16_70km_itra

  Absolūtais rangs pusmaratonā – 35 km, ITRA standarts (xls): res_mar16_35km_itra

 • ...

  Foto / Video

   

  Piedāvājam ieskatu foto un video, kas pieejami Internetā no beidzamo gadu Siguldas kalnu maratoniem.

  Foto

  2017. Maratona uzvarētājas Anetes Švilpes blogs: https://aneteskrien.wordpress...

  2017. Galerija no skriešanas fotomeistara Kārļa Pakārkļa: http://skriesim.lv/gallery...

  2017. Apraksts ar foto/video LSM.lv, autors - Matīss Vecvagars: https://www.lsm.lv/raksts...

  2016. Albums no Ralfa Jumiķa: https://photos.google.com/share...

  2016. Žurnāla Taku Skrējējs fotogalerija FB: https://www.facebook.com/TakuSkrejejs...

  Video

  2016. Lielisks videostāsts, ko uzņēmis Arnis Kuzmanis: https://www.facebook.com/Arnis.Kuzmanis...

  2016. Finišē Līga Līce (70 km, 3. vieta starp dāmām), video autors Mareks Gaļinovskis: https://www.facebook.com/mareks.galinovskis...

  2016. 10 minūtes pirms starta... video autors Mareks Gaļinovskis: https://www.facebook.com/mareks.galinovskis...

Sacīksti
atbalsta
atb_sigulda_aizrauj150

atb_asics200_blue

atb_idz120

atb_dion150_black

atb_bandana150

atb_sigdiz150