AlpīnismsSlēpošanaSnovbordsLaivasVeloPiedzīvojumsFoto
Brīdinājums
Trases Latvijā
Kalnu trases
Distanču trases

Sniega ziņas

Ātrā meklēšana

Uzvaras parks
Rīga, Pārdaugava
 
Nosaukums: “Uzvaras parks"
Garums: 1 km
Slēpošanas stils: brīvais, klasiskais
Apgaismojums: ir
Darba laiks: cauru diennakti
Biļetes cena: nav
Slēpju noma: ir
Ēšana: skatīt Rīgā!
Naktsmītnes: skatīt Rīgā!
Tālrunis:  
Informācija:  

Rīgā pirmā ar mākslīgo sniegu apgādātā un koptā distanču slēpošanas trase atklāta 2006. gada 5. februārī un atrodas Uzvaras parkā, Pārdaugavā!

Raksts Sestdienā, 2005. gada 4. februārī: "Lai gan jau tagad rīdzinieki var atpūsties dabiskā un mākslīgā sniega distanču slēpošanas trasē Uzvaras parkā, tās oficiālā atklāšana ar Rīgas mēra piedalīšanos notiks svētdien, 5. februārī. Gan atklāšanas dienā, gan arī turpmāk par iespēju slēpot tajā nebūs jāmaksā. Turklāt trase darbosies visu diennakti, tomēr tumšajā diennakts laikā slēpotājiem būs jāsamierinās vien ar tuvējās ielas apgaismojumu.

Aptuveni sešus metrus plats neiežogotais trases ceļš atvēlēts slēpotājiem brīvajā stilā, tam abās pusēs atrodas spūres — iebrauktas sliedes, kas paredzētas slēpošanai klasiskajā stilā. "Tagad ar fiziskām aktivitātēm ziemā varēs nodarboties arī tie rīdzinieki, kuri nevar atļauties braukt uz Latvijas kalniem. Šī trase gluži tāpat kā veloceliņi ir pilsētas infrastruktūras elements, nevis ekskluzīva sporta bāze," Dienai saka projekta īstenotāja — pašvaldības sporta kluba Rīga — valdes loceklis Roberts Raimo.

Svētdien pulksten 12 viņš aicina ikvienu piedalīties sacensībās, kurās dalībniekiem desmit vecuma grupās vajadzēs sacensties aptuveni kilometru garā posmā. Slēpes gan jāņem līdzi, jo nomas punktu atvērs tikai nākamnedēļ. "Taču dažus slēpotgribētājus ar inventāru spēsim nodrošināt arī šajā svētdienā," sola R.Raimo.

Slēpošanas trases izveidi finansēja Rīgas dome, piešķirot vairāk nekā 147 tūkstošus latu sniega ražošanas iekārtu, trašu sagatavošanas tehnikas un slēpošanas inventāra iegādei, kā arī trases uzturēšanai.

Nākamgad trasē plānots veidot pacēlumus un kritumus, paplašināt to vēl par puskilometru, kā arī iekārtot dušas telpas un pirti. Pēc tam iecerēts izveidot apgaismotu pusotra kilometra garu un sešus metrus platu celiņu skrituļslidotājiem, kurš ziemās pārtaps par slēpošanas trasi, un modernu skeitparku ar iespējām tajā rīkot starptautiskas sacensības, kā arī uzbūvēt apsargātu bērnu rotaļu pilsētiņu.

R.Raimo pagaidām atturas prognozēt, kad projekts varētu tikt pilnībā realizēts, jo tā īstenošana atkarīga gan no domes atbalsta, gan privāto investoru piesaistes. Ja trase darbosies veiksmīgi, līdzīgas mākslīgā sniega slēpošanas trases, iespējams, veidos arī citviet Rīgā: Biķerniekos vai Mežaparkā."

Citas trases tuvumā:
Rīga
Viesturi

 

Afiša
Veikals

 

© Raid.lv 2006. Materiālu izmantošana tikai ar redakcijas atļauju.
Papildus informāciju var saņemt normunds@ri.lv.