Siguldas kalnu maratons 2022

Sveicināti Siguldas kalnu maratonā 2022! Lai iepazītos ar nolikumu vai pieteiktu dalību, skat. izvēlnes zemāk:

 • ...

  Info

   

  Vieta:Sigulda, Svētku laukums
  Datums:24. septembris, 2022
  Starta laiks:10:00
  Rīko:Biedrība Kalnkāpēju sporta centrs
  Sadarbībā ar:IK Adventure Company
  E–pasts:info@raid.lv
  Tālrunis:+371 2962 4863

   

   

   

   

   

   

   

  Sigulda - tā ir Gaujas senleja ar stāviem slaloma kalniem, kuru nogāžu augstumu starpība sasniedz 80 metrus. Tās ir Gaujas Nacionālā parka takas, šur tur - trepes, iespaidīgi skati un tīra daba.
  Siguldas kalnu maratons nav ierobežots ar klasiskā asfalta maratona kanoniem. Mums ir sava filozofija, kādam jābūt skrējienam, kas izaicina un pārbauda kā fizisko, tā psiholoģisko gatavību. Maratona trase tradicionāli ik gadu tiek mazliet mainīta, lai būtu interesantāk, savādāk.
  Laipni lūdzam Siguldā!

  Jaunumi

  26.09. Sadaļā REZULTĀTI pieejami detalizēti maratona rezultāti ar visu trases kontroles staciju laikiem, splitiem starp tām. Ja ievērojat kādu neprecizitāti, dodiet ziņu uz info@raid.lv.

  24.09. SKM 2022 noskriets! Apsveicam maratona uzvarētājus – Lindu Meirēnu un Andri Ronimoisu! Paldies visiem dalībniekiem, atbalstītājiem, līdzjutējiem un brīvprātīgajiem tiesnešiem/palīgiem! Rezultāti skatāmi sadaļā REZULTĀTI, bilžu galerijas sekos.

  19.09. Iepazīsties ar pirmsstarta biļetenu, kurā izskaidrotas visas būtiskās sacīkstes dienas norises:

  – maratona starta pakas saņemšana;
  – laika kontroles čipa lietošana;
  – starta norises kārtība;
  – trases marķējuma paraugi;
  – utt. 

  09.09. Publicēta SKM 2022 trase! Karte skatāma mājaslapas sadaļā TRASE. Turpat zemāk pieejami GPX faili lejupielādei.

  SVARĪGI! B cilpas posms uz dienvidiem no Vidzemes šosejas atrodas slēgtā privātā teritorijā: nav pieejams apskatei vai treniņskrējieniem. Nožogojumi uz takām tiks atvērti tikai sacensību dienā.

   

   

   

  22.06. Atklāta pamatinformācija un dalībnieku reģistrācija! Tuvojoties sacīkstei publicēsim detalizētāku informāciju par dažādiem sacīkstes norises aspektiem. Tāpēc sekojiet info mājaslapā, daudz aktualitāšu varēs atrast arī RAID.lv profilā Facebook.

  ...

  SKM tradīcija: visi pilnās maratona distances (70 km) veicēji saņem ekskluzīvas kalēja Jāņa Bankas kaltas piemiņas medaļas. Katra medaļa ir unikāls meistara roku darbs!

  ITRA reitinga punkti

  Kopš 2008. gada SKM maratona distance ir iekļauta pasaulslavenā Monblāna maratona (UTMB®) kvalifikācijas skrējienu listē, trase tiek sertificēta atbilstoši kalnu maratonu pasaules standartiem. No 2014. gada kalnu maratonu sertifikāciju pasaulē pārrauga International Trail Running Association (ITRA). 2015. gadā ieviesta jauna kalnu maratonu gradācijas sistēma, pēc kuras attiecīgo skrējienu finišētāji saņem kvalifikācijas punktus no 1 līdz 6 (iepriekš - 1-4). Minētie kvalifikācijas punkti ir būtiski skrējējiem, kas vēlas piedalīties pasaules vadošajos kalnu maratonos, kuros tiek pielaisti tikai dalībnieki ar noteiktu pieredzi, un ko vistiešākajā veidā apliecina savāktie kvalifikācijas punkti.

  Arī 2022. gada SKM 35 km un 70 km trases tiks sertificētas ITRA.

   

  COVID-19 ierobežojumi

  Pagaidām dalībai SKM 2022 nav noteikti nekādi ierobežojumi, dalībniekiem netiek prasīti COVID-19 sertifikāti.

 • ...

  Nolikums

   

  1. Distance

  1.1. Siguldas kalnu maratons 2022 (turpmāk - Sacīkste) notiek pa dažādas kvalitātes takām un celiņiem, apvidū ar reljefu, ar dažādiem dabiskiem un mākslīgiem šķēršļiem.

  1.2. Sacīkste notiek trīs distancēs – kalnu krosa (15 km), pusmaratona (35 km) un maratona (70 km). Detalizēti distanču parametri:

  DistanceReālais garums*Kāpuma metri*ApļiTrases konfigurācija
  15 km - kalnu kross14-16 km600-700 m1skat. sadaļā TRASE
  35 km - pusmaratons34-36 km1300-1600 m2skat. sadaļā TRASE
  70 km - maratons68-72 km2500-3200 m4skat. sadaļā TRASE

  * piezīme: garums un kāpuma metri norādīti orientējoši, jo trases konfigurāciju var ietekmēt taku stāvoklis sacensību laikā; iespējama atsevišķu posmu slēgšana, aizstāšana u.tml.

  1.3. Distance ir marķēta ar sarkanbaltu lentu un virzienu norādēm (bultām). Būtiskos distances punktos izvietoti tiesneši.

  1.4. Rezultātu fiksēšana tiek veikta, izmantojot elektronisko laika kontroles sistēmu.

  2. Dalībnieki

  2.1. Pusmaratona un maratona distancē var piedalīties dalībnieki no 18 gadu vecuma, kalnu krosa distancē – no 16 gadiem.

  2.2. Katrs dalībnieks pats atbild par savu veselības stāvokli, par ko reģistrējoties sacensību centrā pirms starta parakstās. Organizatori nodrošina mediķu klātbūtni sacīkstes laikā neatliekamās palīdzības sniegšanai. Sacīkstes laikā, konsultējoties ar mediķiem,  organizatoriem ir tiesības nepielaist pie starta vai noņemt no trases jebkuru dalībnieku, kura veselības stāvoklis izraisa šaubas par spēju veikt vai turpināt distanci.
  Apdrošināšana (veselības, nelaimes gadījumu) ir pašu dalībnieku ziņā.

  2.3. Dalībnieki katrā distancē dalās sieviešu un vīriešu klasēs, kā arī vecuma grupās:

  VīriešiSievietesDzimšanas gadsPiezīmes
  V16S162005. – 2006.Var startēt tikai kalnu krosa (15 km) distancē.
  V18S182002. – 2004.
  V21S211983. – 2001.
  V40S401973. – 1982.
  V50S501963. – 1972.
  V60S60līdz 1962. gadam (ieskaitot)

  2.4. Reģistrējoties dalībnieks izvēlas ieskaites distanci. Šajā distancē viņš var cīnīties par balvām. Veicot citu distanci, rezultāts tiks fiksēts, taču ārpus konkursa (AK).

  2.5. Ja kādā grupā ir mazāk par trim dalībniekiem, esošie tiek pievienoti nākamajai vecuma grupai pēc sekojoša principa: S/V16 –> S/V18 –> S/V21 <– S/V40 <–S/V50 <–S/V60. 

  3. Pieteikšanās

  3.1. Iepriekšēja pieteikšanās - līdz 2022. gada 21. septembrim. Pieteikuma anketa un dalības maksas informācija – Sacīkstes mājaslapas sadaļā REĢISTRĀCIJA. Ja kādas neskaidrības, papildus info var saņemt zvanot - 29624863.

  3.2. Dalības maksā ietilpst: distances sagatavošana, tiesnešu darbs, laika kontroles čipa īre, numurs, uzkodas un dzērieni trasē un pēc finiša, balvu fonds, citi organizatoriski izdevumi.

  4. Starts

  4.1. Pirmsstarta reģistrācija notiek Sacīkstes centrā - Siguldas Svētku laukumā, 2022. gada 24. septembrī no 7.00 līdz 9.30. Finišs atrodas turpat, bet starts tiek dots no starta zonas, kas atrodas Ziediņa kalna pakājē (nogāze Svētku laukuma Gaujas pusē).

  4.2. Dalībnieks saņem numuru, kurš jāpiesprauž priekšpusē (krūtis, kāja) un jānodrošina tā skaidra redzamība visas Sacīkstes laikā.

  4.3. Dalībniekam tiek izsniegts laika kontroles čips, kas jānostiprina uz rokas atbilstoši pievienotajai instrukcijai.

  4.4. Plkst. 9.30 tiek atvērta starta zona. Ierodoties starta zonā, dalībniekam obligāti jāiziet cauri marķētam koridoram, kurā atrodas laika kontroles čipa pārbaudes stacija. Tiesnesis pie koridora ieejas pārbauda čipa stiprinājumu. Tālāk dalībnieks, noejot cieši garām pārbaudes stacijai, pārliecinās par čipa pareizu darbību: uz čipa jāiedegas gaismas diodei un jāseko skaņas signālam – pīkstienam.

  4.5. Starts tiek dots plkst. 10.00. Tas ir kopīgs visiem dalībniekiem. Starta shēma un sacensību centra izkārtojuma plāns tiek publicēti mājaslapā, uz Info dēļa Sacīkstes centrā.

  5. Sacīkstes gaita

  5.1. Dalībnieks pārvietojas pa marķēto distanci saviem spēkiem. Atrašanās ārpus marķētās distances tiek uzskatīta par izstāšanos.

  5.2. Sacīkstes norises kontrolei distancē izvietoti trases tiesneši un elektroniskās laika kontroles stacijas, kas veic ierakstus garām skrienošo dalībnieku čipos.

  5.3. Ja dalībnieks gūst traumu, kas liedz patstāvīgi nokļūt līdz finišam, jālūdz citiem dalībniekiem ziņot tuvākajam trases tiesnesim, kurš sazināsies ar sacensību centru, organizēs mediķu palīdzību un evakuāciju uz finišu.

  5.4. Skrējiena kontrollaiks kalnu krosa un pusmaratona distances veicējiem - 8 stundas.

  5.5. Skrējiena kontrollaiks maratona distances veicējiem - 12,5 stundas. Finišs tiek slēgts 22:30. Beidzamais aplis iespējams jau tumsā, tāpēc ieteicams pieres lukturis!

  5.6. Tā kā maratona distanci veido četri apļi, 3. apļa veikšanai tiek noteikts kontrollaiks - 20:00. Dalībnieki, kas kavē šo kontrollaiku, 4. aplī netiek pielaisti.

  5.7. Trasē ir pieejami dzērienu un uzkodu galdi ik pēc aptuveni 7–10 km. Sacensību centrā izvietotajā starpfinišā būs atsevišķa zona, kur dalībnieki var novietot savus dzērienus un maiņas inventāru.

  5.8. Dalībnieki trasē, ja vēlas, var izmantot trekinga un slēpošanas nūjas.

  6. Apbalvošana

  6.1. Tradicionālās kalēja kaltās SKM medaļas saņem visi 70 km maratona distances veicēji. 

  6.2. Balvas no sacīkstes atbalstītājiem saņem pirmo trīs vietu ieguvēji visās klasēs un grupās. Ja kādā ieskaites grupā ir mazāk par astoņiem dalībniekiem, apbalvota tiek tikai 1. vieta. 

  6.3. Apbalvošanas notiek ne ātrāk kā 1 stundu pēc attiecīgās grupas pirmo triju dalībnieku finiša.

  7. Protesti

  6.1. Protestu var iesniegt tikai rakstiski, ne vēlāk kā 1 stundu pēc dalībnieka finiša laika. Iesniedzot protestu, jāiemaksā 30 EUR protesta nauda. Gadījumā, ja protests tiek apmierināts, nauda tiek atgriezta. 

 • ...

  Reģistrācija

   

  Lai pieteiktu dalību sacīkstei, lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu/anketu zemāk un veiciet dalības maksas iemaksu. Dalības maksas informācija un konta rekvizīti skatāmi zemāk, aiz anketas.

  Iepriekšēja on-line reģistrācija ir slēgta!
  Beidzamā iespēja: reģistrācija uz vietas sacensību dienā pirms starta.

  Privātuma politika

  RAID.lv mājaslapas īpašnieks un uzturētājs ir IK Adventure Company. Uzņēmums neievāc nekādu mājaslapas apmeklētāju personīgo informāciju bez to piekrišanas.


  Piesakot dalību Siguldas kalnu maratonā, dalībnieks apzinās, ka:
  1) tas ir publisks pasākums, kurā tiks veikta nekontrolējama foto un video filmēšana ar sekojošu publicēšanu visdažādākajiem mērķiem – masu mediju publikācijām, soctīkliem, personīgām galerijām u.tml.
  2) organizatoriem ir nepieciešami atsevišķi dalībnieku personas dati, lai nodrošinātu maratona korektu norisi un iespēju kontaktēties ar dalībniekiem.
  Informācija, kas par apmeklētājiem tiek iegūta caur reģistrācijas veidlapu, piesakoties mūsu rīkotā pasākumā, tiek apstrādāta atbilstoši tās ieguves mērķim, piemēram, lai piešķirtu korektu starta grupu pēc vecuma un dzimuma vai lai nosūtītu pasākuma pirmsstarta biļetenu un citu svarīgu pasākuma informāciju caur elektronisko pastu u.tml. Pēc pasākuma norises visi dalībnieku personiskie dati, kas nav nepieciešami finiša rezultātu protokolam, tiek automātiski dzēsti 30 dienu laikā.
  IK Adventure Company ir veicis visus nepieciešamos pasākumus, lai apmeklētāju personas datu aizsardzība tiktu nodrošināta atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.
  Ja Jums ir kādi papildus jautājumi, sūtiet e–pastu: info@raid.lv.

   

  Pieteikuma forma

  Ar sarkanu izceltās – obligāti aizpildāmas formas ailes.
  Ailē Dzīvo var norādīt pilsētu vai novadu, ja vēlaties tikt asociēts ar to.
  Aili Klubs vai komanda var atstāt tukšu, ja nevēlaties publiski pārstāvēt kādu.
  Ja vēlaties pieteikt vairāk kā vienu dalībnieku, spiediet pogu Papildus dalībnieks. Visiem papildus dalībniekiem tiks automātiski piešķirts tas pats klubs/komanda, kas pirmajam.

  Lūgums neizmantot LIELOS BURTUS, kur tie neatbilst pareizrakstības principiem.

  Dalības maksa

  Norādītā dalības maksa – no personas.

  DistanceIemaksājot līdz 11.09.Iemaksājot līdz 22.09.Starta dienā uz vietas
  Individuāls pieteikums
  15 kmEUR 25EUR 30EUR 40
  35 kmEUR 35EUR 40EUR 50
  70 kmEUR 45EUR 50EUR 60
  Komandas pieteikums *
  15 kmEUR 23EUR 28-
  35 kmEUR 32EUR 37-
  70 kmEUR 42EUR 47-
  Jaunieši **
  15 kmEUR 20EUR 25-
  35 kmEUR 25EUR 30-
  70 kmEUR 35EUR 40-

  PIEZĪMES:
  *   - JAUNIEŠI – personas, kas dzimušas sākot no 2004. gada 1. janvāra.
  ** - KOMANDAS
  – piesakot vienā pieteikumā vismaz 5 dalībniekus, kas startē zem viena komandas (kluba) nosaukuma, un iemaksājot vienoti dalības maksu. Tiek atzītas kā formālas (piem., skrējēju vai orientēšanās klubi, uzņēmumi), tā neformālas apvienības (piem., ģimenes, draugu kopas).

  Siguldas novada ID kartes īpašniekiem, piesakoties individuāli, tiek piemērota 5 EUR atlaide
  jebkuras izvēlētās distances dalības maksai. Atlaide netiek piemērota, ja dalībnieks saņem jauniešiem vai komandu pieteikumiem piemēroto atlaidi. ID karte obligāti jāuzrāda sacīkstes dienā, saņemot starta paku.

  Konta rekvizīti

  Nosaukums:IK Adventure Company
  Reģ. Nr:40002116651
  Adrese:19-37 Dammes iela, Rīga, LV-1069
  Banka:Swedbank AS
  Kods:HABALV22
  Konta Nr:LV23HABA0551012398822

  Pārskaitot dalības maksu, norādiet "... (vārds, uzvārds vai komandas nosaukums) ... dalības maksa SKM 2022".
  Ja kādi papildus jautājumi, organizatoru tālrunis – 29624863.
  Ja nepieciešams rēķins, rekvizītus sūtiet uz epastu info@raid.lv. 

 • ...

  Dalībnieki
   

  Zemāk - pieteiktie dalībnieki uz šo dienu! Ja kādu iemeslu dēļ iepriekš pieteikta dalībnieka vārds nav redzams atbilstošajā grupā (sajaukta distance, nepareizi norādīts dzimšanas gads u.c. kļūdas), sūtiet ziņu uz info @ raid.lv. Tāpat dodiet ziņu, ja vēlaties ieviest korekcijas pieteikumā.

   

   

   

   

  70 km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Gulua Olegs 13 Tbilisi LMD.lv / Isostar
  Ronimoiss Andris LVA Supervaroņi
  Opincāns Aigars LVA Rīga
  Avotiņš Māris LVA Rīga
  Pētersons Miks LVA Supervaroņi / Ultrataka
  Ņebogatihs Vjačeslavs LVA ELEME
  Sukaruks Jānis LVA Rīga
  Rosickis Andris LVA
  Lūsis Ervīns LVA Rīga Lūši
  Bāliņš Andris LVA Jelgava
  Jasāns Alberts LVA Rīga
  Adijāns Kaspars LVA Mežpils
  Čunka Valdis LVA Rīga Riga Adventure Team / Mežpils
  Bremze Edgars LVA Ogres novads Izturība
  Bērziņš Mārtiņš LVA Rīga Supervaroņi
  Muško Dainis LVA Jaunpils Kartavkalnu buki
  Kokorevičs Edgars LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Kažmers Arturs LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Ceriņš Kristaps LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Mālbergs Arnis LVA VSK Noskrien
  Mūrnieks Arnis LVA Zaķumuiža
  Bundzinieks Aigars LVA Vaive
  Kalējs Aigars LVA Cēsis Virsotne / Marmot
  Vecvagaris Matīss LVA Liepāja ultrataka.lv
  Ģērmanis Kaspars LVA Rīga ultrataka.lv
  Plaudis Mārtiņš LVA Sigulda Supervaroņi / Ultrataka
  Sokolovskis Māris LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Pupurs Andrejs LVA
  Dzenis Juris LVA Sigulda Taku Skrējējs
  Spūlis Aivars LVA Ogre Izturība
  Jegorovs Igors LVA Sigulda
  Verdens Žans LVA Zaķumuiža
  Vanags Atis LVA Rubene
  Limanāns Dainis LVA Sāviena Rieksti
  Urtāns Jurģis LVA Jēkabpils novads Ineses dēļ
  Lunts Armands LVA Rīga
  Janovs Paulis LVA Sigulda Siguldas Takas
  Andersons Jānis LVA Babītes pagasts Ultrabārda76
  Rozis Roberts LVA Rīga
  Martinovs Igors LVA Ogre Skrien Dillēs!
  Lubāns Gatis LVA Rīga
  Kanna Kristaps LVA Rīga persistence
  Gailis Emīls LVA Rīga Selonija
  Punāns Oskars LVA Ludza
  Čehovičs Kristaps LVA Ramata
  Rubīns Elvis LVA

  70 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Kigitoviča Vizma LVA Medemciems
  Roze Sanita LVA Rīga Maratona Klubs
  Meirēna Linda LVA Rīga Legs Miserables
  Kraule Marija LVA Liepāja Gājputni
  Zīriuse Inta LVA Noskrien Cēsis

  35 km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Sīlis Viesturs LVA Rīga Reliģija
  Kaļva Mārtiņš LVA Rīga
  Jankovskis Ivars LVA Rīga Reliģija
  Saavedra Ignacio 15 Montevideo WARI Smoothies
  Gromovs Sandis LVA Salacgrīva avanTūristi
  Bergšteins Māris LVA Salacgrīva avanTūristi
  Zimackis Viesturs LVA Rīga
  Judkin Aleksandr LVA Rīga
  Bitenieks Alvis LVA Rīga Riga Wood Baltic
  Groza Gatis LVA Rīga
  Saulītis Mikus LVA Inčukalns
  Šteinbergs Kristaps LVA Rīga Legs Miserables
  Nāgelis Jānis LVA Rīga Mona
  Bērziņš Gints LVA Ikšķile
  Ende Māris LVA Salacgrīva avanTūristi
  Ozoliņš Arvīds LVA Rīga
  Deičmanis Ivo LVA
  Krēvics Kaspars LVA Drusti Noskrien Cēsis
  Kronbergs Dainis LVA Rīga Tukums
  Nikolajevs Oļegs LVA Rīga Rīgas Sēņotāji
  Dūdiņš Dzintars LVA Sigulda Mansardi
  Germovs Arvīds LVA
  Zvagulis Ričards LVA Rīga OK Ziemeļkurzeme
  Bruners Kristaps LVA Sigulda Sigulda
  Birums Mārtiņš LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Pūcītis Artis LVA Ādaži SSK Bebra
  Voitovs Artjoms LVA Rīga
  Kļaviņš Mārtiņš LVA
  Danovskis Alvis LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Jevdokimovs Aleksejs LVA Rīga
  Alliks Valters LVA
  Kanenbergs Kristofers LVA Garkalne Scott Running Latvia
  Žagata Mikus LVA Alūksne Marienburgas vilki
  Biders Toms LVA Legs Miserables
  Zilvers Jānis LVA Siguldas Takas
  Jansons Māris LVA Sigulda Ozons OK
  Ābelīte Arnis LVA Salaspils Virsotne / Marmot
  Zinbergs Māris LVA Sigulda Supervaroņi / Siguldas Takas
  Šulcs Rubens LVA Smiltene Supervaroņi / OK Azimuts
  Daugulis Edgars LVA Sigulda Virsotne/Marmot
  Bergs Valdis LVA
  Lerhs Ingvars LVA Talsi
  Lācis Kaspars LVA Sigulda Siguldas Takas

  35 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Sīle Linda LVA Rīga Reliģija
  Kārkliņa Ilva LVA Sigulda
  Berga Madara LVA Rīga
  Kārkliņa Kristīne LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Zīriuse Ieva LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Tora Aiga LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Pundure Dace LVA Supervaroņi
  Ende Laura LVA Salacgrīva avanTūristi
  Močāne Baiba LVA Salacgrīva Amber race / AvanTūristi
  Kokoreviča Inese LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Gulbinska Egija LVA Juno Runners
  Pupure Jolanta LVA Rīga
  Puķīte Irita LVA Saulkrasti Supervaroņi / Ultrataka
  Zvīdriņa Ilze LVA Rīga
  Baļčūne Iveta LVA Rīga OK Kāpa
  Urtāne Ērika LVA Jēkabpils novads Ineses dēļ
  Lancere Linda LVA Valmiera
  Skrastiņa Vineta LVA Cēsis Noskrien Cēsis
  Žogota Kristīne LVA
  Dmitrijeva Jekaterina LVA Dreiliņi

  15 km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Zuļģis Kalvis LVA
  Dambrovs Oskars LVA
  Stonka Kārlis LVA
  Ozoliņš Andis LVA Saulkrasti
  Renner Emil DEU Cologne Riga Wild Runners
  Pētersons Edgars LVA Rīga
  Veģeris Francis Daniels LVA Sigulda Baltijas Triatlona Klubs
  Dukaļskis Eliss LVA Sigulda
  Jakovels Gints LVA Rīga Empowered to Win
  Sabo-Bar Guy LVA Ērgļi Ērgļi
  Sīpols Ainis LVA Rauna
  Petzāle Mārcis LVA Cēsis
  Stürmer Max DEU Riga Wild Runners
  Ozoliņš Jānis LVA OZO Fitness
  Saveļjevs Viktors LVA Alūksne Supervaroņi / Ultrataka
  Šteiners Ansis LVA Alūksne Marienburgas Vilki
  Reiniks Renārs LVA
  Ertmanis Kārlis LVA Ādaži
  Ozols Jānis LVA Rīga RigaTrailRunners
  Liepiņš Zigmārs LVA Turaida SK Pantera
  Mežulis Ansis LVA Jūrmala Jūrmalas skrējēju klubs
  Žeibe Artūrs LVA Ropaži SK Mīkstās Zilās Pēdiņas
  Kronbergs Normunds LVA Rīga Tukums
  Seipulis Andris LVA Rīga Ložņa
  Indričāns Oļģerts LVA Rēzekne Rēzekne
  Katkovskis Māris LVA Līgatne
  Rērihs Krišjānis LVA Rīga
  Valatka Andrius 2 Prienai OSK "Šilas"
  Žumburs Gints LVA Rīga Legs Miserables
  Silgals Kalvis LVA Rīga Surikati / Eveko poligrāfija
  Ukass Jānis LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Līdums Sandris LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Rudītis Rolands LVA Valmiera VSK Burkānciems & Co
  Žogots Kristaps LVA Sigulda
  Kovaļevskis Deniss LVA Valmiera
  Skrulis Kristaps LVA Sigulda Rīgas mērnieku birojs
  Norenbergs Sandris LVA Rīga
  Rudzītis Mārtiņš LVA Sigulda Green Grass
  Vunģis Edgars LVA Sigulda Garām ejot / Nanotev.lv
  Šaboha Jurijs LVA
  Dazarts Māris LVA Rīga
  Jermacāns Ainārs LVA

  15 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Birnbauma Līga LVA Rīga
  Veide Lāsma LVA Rīga
  Puķīte Laura LVA Sigulda Draugiem Group
  Vilcāne Kristīne LVA Baldone
  Šica Evija LVA Rauna
  Domracheva Ekaterina LVA Rīga OZO Fitness
  Rudzīte Diāna LVA Jelgava
  Brannlund Malin 4 Riga Wild Runners
  Lung Juline DEU Riga Wild Runners
  Bakai Ester 4 Riga Wild Runners
  Tergau Katharina DEU Riga Wild Runners
  Maloletnikova Olga LVA Rīga
  Žukovska Santa LVA Supervaroņi / Ultrataka
  Kabaļina Elīna LVA Iecava Supervaroņi / Ultrataka
  Romanova Valentīna LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Veinberga Diāna LVA Mārupe
  Meikšāne Agnese LVA Rīga
  Sekace Kristīne LVA Rīga Kustību telpa
  Zāģere Annija LVA Rīga OZO Fitness
  Rēriha Monta LVA
  Berķe Laura LVA Rīga Auseklis IK
  Kalniņa Daiga LVA Rīga
  Cepliša Ieva LVA Rīga
  Rutkovska Simona LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Grīnberga Linda LVA Rīga Supervaroņi / Ultrataka
  Tilta-Kūma Zane LVA Rīga
  Kāpiņa Inga LVA Sigulda
  Hodžajeva Dace LVA Rīga
  Tihonova Anna LVA Rīga
  Labsvīra Liene LVA Sigulda
  Taurene Evija LVA Cēsis Noskrien Cēsis
  Stonka Daina LVA
  Lagzdiņa Margita LVA -

 • ...

  Trase

  Sacīkste notiek trīs distancēs – kalnu krosa (15 km), pusmaratona (35 km) un maratona (70 km).

  Distanču tehniskie parametri:

  15 km: garums – 14,8 km; 620 kāpuma metri.
  35 km: garums – 34,8 km; 1380 kāpuma metri.
  70 km: garums – 69,4 km; 2670 kāpuma metri.

  Piezīme. GPS ierīces un online karšu dzinēji izmanto dažādus GPS treku optimizēšanas algoritmus, tāpēc gan distances garums, gan augstuma metri, atkarībā no izmantotās ierīces/tehnoloģijas var nedaudz atšķirties no uzrādītajiem.

  Trasi veido mazais un lielais aplis, kas jāskrien atbilstoši katras distances konfigurācijai.

  A – mazais aplis, 14,6 km (neskaitot starta kāpumu uz Ziediņu).
  AB – lielais aplis, 20,1 km.

  Zemāk skatāma karte. Lielais aplis ietver sevī mazo (A), pievienojot papildus 5,5 km cilpu (B) Lorupes galā. Trases punktā X būs norādes un tiesnesis, kas palīdzēs orientēties.

  Trases veikšanas secība (konfigurācija) pa distancēm:

  15 km:   A
  35 km:   A + AB
  70 km:   A + AB + AB + A

  Trašu GPX failu lejuplāde šeit:
  15 km – skm2022_15km
  35 km – skm2022_35km
  70 km – skm2022_70km

  Piezīme: B cilpas posms uz dienvidiem no Vidzemes šosejas atrodas slēgtā teritorijā: nav pieejams apskatei vai treniņskrējieniem.

 • ...

  Rezultāti

   

  Detalizēti rezultāti laika kontroles stacijās, spliti skatāmi šeit: rez_SKM2022 (.xlsx fails). Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

   

  Visi maratona uzvarētāji

  2022Meirēna LindaRonimoiss Andris
  2021Upmace-Grīviņa IevaKomass Toms
  2020Spundiņa AntraBiktimirovs Konstantins
  2019Puķīte IritaKumpiņš Ainārs
  2018Švilpe AneteRonimoiss Andris
  2017Švilpe AneteVadzis Artūrs
  2016Kirilova VivianaRumbenieks Andis
  2015Puķīte IritaPuriņš Mārtiņš
  2014Puķīte IritaRumbenieks Arnis
  2013Lina DacePuriņš Mārtiņš
  2012Zālīte IngaPuriņš Mārtiņš
  2011Kažemāka AnitaGrinius Gediminas / LT
  2010Traniņa DaceKrūmiņš Jānis
  2009Leitāne MāraKazakevičs Igors
  2008Liepiņa AnitaVeics Artūrs
  2007Traniņa DaceKazakevičs Igors
  2006**Sietiņsone LāsmaMežulis Ansis
  2005*Ozola BaibaKursinskis Kaspars
  2004*Ozola BaibaKursinskis Kaspars

  Piezīmes:
  * – notika Daugmalē, Baldones paugurainē
  ** – notika Ogrē, Zilajos kalnos

   

  SKM 2021

  Detalizēti rezultāti laika kontroles stacijās, spliti skatāmi šeit: rez_SKM2021 (.xlsx fails).
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2020

  Pilni finiša protokoli un spliti katrā distancē (xlsx): rez_SKM2020
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2019

  Pilni finiša protokoli un spliti katrā distancē (xlsx): res_final_SKM19
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2018

  Pilni finiša protokoli un spliti katrā distancē (xlsx): res_skm2018_full
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2017

  Pilni finiša protokoli katrā distancē (xls): res_skm2017_full

  SKM 2016

  Pilni finiša protokoli pa grupām katrā distancē (xls): rez_skm2016_all
  Absolūtais rangs maratonā – 70 km, ITRA standarts (xls): res_mar16_70km_itra
  Absolūtais rangs pusmaratonā – 35 km, ITRA standarts (xls): res_mar16_35km_itra

 • ...

  Foto / Video

   

  Piedāvājam ieskatu foto un video, kas pieejami Internetā no beidzamo gadu Siguldas kalnu maratoniem.

  Foto

  2021. Galerija no Agneses Vēzes: Siguldas kalnu maratons 2021

  2021. Jāņa Andersona uzņemtās bildes skatāmas un lejuplādējamas: Siguldas kalnu maratons 2021

  2021. Antona Krangas uzņemtās bildes: Siguldas kalnu maratons 2021

  2020. Galerija no Agneses Vēzes: Siguldas kalnu maratons 2020

  2020. Antona Krangas uzņemtās bildes: Siguldas kalnu maratons 2020

  2019. Galerija no FotoMan.lv/Mareka Gaļinovska:
  https://www.facebook.com/FotoMan.lv/photos/?tab=album&album_id=2790526367701576

  2018. Galerija no FotoMan.lv/Mareka Gaļinovska: 
  https://www.facebook.com/pg/FotoMan.lv...

  2018. Apraksts/fotostāsts LSM.lv, autors - Matīss Vevagaris: https://www.lsm.lv/raksts...

  2017. Maratona uzvarētājas Anetes Švilpes blogs: https://aneteskrien.wordpress...

  2017. Galerija no skriešanas fotomeistara Kārļa Pakārkļa: http://skriesim.lv/gallery...

  2017. Apraksts ar foto/video LSM.lv, autors - Matīss Vecvagaris: https://www.lsm.lv/raksts...

  2016. Albums no Ralfa Jumiķa: https://photos.google.com/share...

  2016. Žurnāla Taku Skrējējs fotogalerija FB: https://www.facebook.com/TakuSkrejejs...

  Video

  2016. Lielisks videostāsts, ko uzņēmis Arnis Kuzmanis: https://www.facebook.com/Arnis.Kuzmanis...

  2016. Finišē Līga Līce (70 km, 3. vieta starp dāmām), video autors Mareks Gaļinovskis: https://www.facebook.com/mareks.galinovskis...

  2016. 10 minūtes pirms starta... video autors Mareks Gaļinovskis: https://www.facebook.com/mareks.galinovskis...

Sacīksti
atbalsta

atb_sigulda_aizrauj150

atb_sigdiz150