RAID.lv 2023. gada sacīkstes

Kalnu maratons – ikgadēja klasika, 2023. gadā notiek jau divdesmito reizi! Aizsākās Daugmalē, Baldones pusē, kur slavenā Riekstukalna apkaimē tika aizvadīti divi pirmie kalnu maratoni. Trešajā sezonā tika iemēģināti Ogres Zilie kalni, pēc tam maratons rada pastāvīgu mājvietu Siguldā.

Siguldas kalnu maratons 2023

Gaujas senlejas stāvās nogāzes un nacionālā parka takas ir izcila arēna izaicinošākajam kalnu un taku skrējienam Latvijā un Baltijā. Kāpumu summa maratona distancē – aptuveni 3000 metru.
Maratona pilnajai – 70 km – distancei šogad būs divkārša vērtība: dalībnieki sacentīsies ne tikai par SKM uzvarētāju lauriem, bet arī cīnīsies par Latvijas čempionāta taku skriešanā 2023 godalgām. Īpaša jubilejas garša būs 20 km distancei, kurā sagaidāms lielākais dalībnieku pulks. Bet iesācējiem piedāvājam iemēģināt spēkus 10 km skrējienā, kas iekļaus virkni izaicinošu kalnu/kāpumu no SKM zelta fonda.
Kopš 2009. gada SKM atzīts arī starptautiskajā kalnu maratonu apritē. Finišējot SKM dalībnieki saņem kvalifikācijas/reitinga punktus, kas dod iespējas startēt augstāka līmeņa kalnu/taku maratonos pasaulē.

23. septembris, Sigulda

Distances: 10 km; 20 km; 70 km
Trase: marķēta, GNP takas.

Info