Gāžam kalnus Siguldā!

Sigulda – tā ir Gaujas senleja ar stāviem slaloma kalniem, kuru nogāžu augstumu starpība sasniedz 80 metrus. Tās ir Gaujas Nacionālā parka takas, šur tur – trepes, iespaidīgi skati un tīra daba. Siguldas kalnu maratons jeb SKM – kalnainākais apvidus skrējiens Latvijā.  SKM nav ierobežots ar klasiskā asfalta maratona kanoniem. Mums ir sava filozofija, kādam jābūt skrējienam, kas izaicina un pārbauda kā fizisko, tā psiholoģisko gatavību. Maratona trase tradicionāli ik gadu tiek mazliet mainīta, lai būtu interesantāk, savādāk.
Šogad maratona pilnā distance būs aptuveni 70 km ar kāpumu summu tuvu 3000 m, īstens izaicinājums ikvienam skriešanas entuziastam. 70 km distances dalībnieki vienlaiku cīnīsies par Latvijas čempiona taku skriešanā 2023 godu!

Tā kā maratons šogad svin 20 gadus, šim notikumam veltīta Jubilejas distance – 20 km, kur paredzams gan kuplākais dalībnieku pulks, gan sīvākā cīņa par godalgotajām vietām.
Aktīvas atpūtas cienītājiem, kas vēlas sajust SKM garšu, piedāvājumā ir SKM īsā distance – 10 km, iekļaujot slavenākos Siguldas kāpumus (un kritumus!) – Ziediņa kalnu, Pilsētas trasi, Kordes kalnu u.c. Kontrollaiks šo distanci ļauj veikt arī pastaigas tempā. 10 km distancē apbalvošanas ceremonija nav paredzēta, bet...

Par godu maratona 20 gadu jubilejai, šogad kaltās jubilejas maratona medaļas saņems visu distanču finišētāji!

Detalizēta informācija par SKM 2023 – šeit!
Laipni lūdzam Siguldā rudens lapkritī!

 

SKM 2013, tradicionālais starts - 80 m kāpums Ziediņa kalnā. Foto: Uldis Muzikants

Tiekamies skriešanas piedzīvojumā!
Tavs RAID.lv

23. septembris
Info