Siguldas kalnu maratons 2024

Sveicināti Siguldas kalnu maratonā 2024! Lai iepazītos ar nolikumu vai pieteiktu dalību, skat. izvēlnes zemāk:

 • ...

  Info

  Sigulda, Svētku laukums.
  28. septembris, 2024, starts – 10:00.

  Rīko Biedrība Kalnkāpēju sporta centrs,
  sadarbībā ar IK Adventure Company.

  Organizatoru kontakti:
  E-pasts: info@raid.lv
  Tālrunis: +371 2962 4863

   

   

  Jaunumi

  6.06. Atklāta pamatinformācija un dalībnieku reģistrācija! Tuvojoties sacīkstei publicēsim detalizētāku informāciju par dažādiem sacīkstes norises aspektiem. Tāpēc sekojiet info mājaslapā, daudz aktualitāšu varēs atrast arī RAID.lv profilā Facebook.

   

  ...

  SKM medaļa: pilnās maratona distances veicējisaņem ekskluzīvu kalēja Jāņa Bankas kaltu finiša medaļu. Katra medaļa ir unikāls meistara roku darbs!

  ITRA reitinga punkti

  Kopš 2008. gada SKM maratona distance ir iekļauta pasaulslavenā Monblāna maratona (UTMB®) kvalifikācijas skrējienu listē, trase tiek sertificēta atbilstoši kalnu maratonu pasaules standartiem. No 2014. gada kalnu maratonu sertifikāciju pasaulē pārrauga International Trail Running Association (ITRA). 2015. gadā ieviesta jauna kalnu maratonu gradācijas sistēma, pēc kuras attiecīgo skrējienu finišētāji saņem kvalifikācijas punktus no 1 līdz 6 (iepriekš - 1-4). Minētie kvalifikācijas punkti ir būtiski skrējējiem, kas vēlas piedalīties pasaules vadošajos kalnu maratonos, kuros tiek pielaisti tikai dalībnieki ar noteiktu pieredzi, un ko vistiešākajā veidā apliecina savāktie kvalifikācijas punkti.

  Arī 2024. gada SKM 30 un 70 km trases tiks sertificētas ITRA.

 • ...

  Nolikums

   

  1. Distance

  1.1. Siguldas kalnu maratons 2024 (turpmāk - Sacīkste) notiek pa dažādas kvalitātes takām un celiņiem, apvidū ar reljefu, ar dažādiem dabiskiem un mākslīgiem šķēršļiem.

  1.2. Sacīkste notiek trīs distancēs – kalnu krosa (10 km), pusmaratona (30 km) un maratona (70 km). Detalizēti distanču parametri:

  DistanceReālais garums*Kāpuma metri*ApļiTrases konfigurācija
  10 km - kalnu kross10-13 km400-500 m1skat. sadaļā TRASE
  30 km - pusmaratons30-35 km1300-1600 m2skat. sadaļā TRASE
  70 km - maratons67-73 km2500-3200 m4skat. sadaļā TRASE

  * piezīme: garums un kāpuma metri norādīti orientējoši, jo trases konfigurāciju var ietekmēt taku stāvoklis sacensību laikā; iespējama atsevišķu posmu slēgšana, aizstāšana u.tml.

  1.3. Distance ir marķēta ar sarkanbaltu lentu un virzienu norādēm (bultām). Būtiskos distances punktos izvietoti tiesneši.

  1.4. Rezultātu fiksēšana tiek veikta, izmantojot elektronisko laika kontroles sistēmu.

  2. Dalībnieki

  2.1. Var piedalīties dalībnieki no 18 gadu vecuma, izņēmums – kalnu krosa distance, kur pieļaujama dalība no 16 gadiem.

  2.2. Katrs dalībnieks pats atbild par savu veselības stāvokli, par ko reģistrējoties sacensību centrā pirms starta parakstās. Organizatori nodrošina mediķu klātbūtni sacīkstes laikā neatliekamās palīdzības sniegšanai. Sacīkstes laikā, konsultējoties ar mediķiem,  organizatoriem ir tiesības nepielaist pie starta vai noņemt no trases jebkuru dalībnieku, kura veselības stāvoklis izraisa šaubas par spēju veikt vai turpināt distanci.
  Apdrošināšana (veselības, nelaimes gadījumu) ir pašu dalībnieku ziņā.

  2.3. Dalībnieki katrā distancē dalās sieviešu un vīriešu klasēs, kā arī vecuma grupās:

  VīriešiSievietesDzimšanas gadsPiezīmes
  V16S162007. – 2008.Var startēt tikai 10 km distancē.
  V18S182004. – 2006.
  V21S211985. – 2003.
  V40S401975. – 1984.
  V50S501965. – 1974.
  V60S60līdz 1964. gadam (ieskaitot)

  2.4. Reģistrējoties dalībnieks izvēlas ieskaites distanci. Šajā distancē viņš var cīnīties par balvām. Veicot citu distanci, rezultāts tiks fiksēts, taču ārpus konkursa (AK).

  2.5. Ja kādā grupā ir mazāk par trim dalībniekiem, esošie tiek pievienoti nākamajai vecuma grupai pēc sekojoša principa: S/V16 –> S/V18 –> S/V21 <– S/V40 <–S/V50 <–S/V60. 

  3. Pieteikšanās

  3.1. Iepriekšēja pieteikšanās - līdz 2024. gada 25. septembrim. Pieteikuma anketa un dalības maksas informācija – Sacīkstes mājaslapas sadaļā REĢISTRĀCIJA. Ja kādas neskaidrības, papildus info var saņemt zvanot - 29624863.

  3.2. Dalības maksā ietilpst: distances sagatavošana, tiesnešu darbs, laika kontroles čipa īre, numurs, uzkodas un dzērieni trasē un pēc finiša, balvu fonds, citi organizatoriski izdevumi.

  4. Starts

  4.1. Pirmsstarta reģistrācija notiek Sacīkstes centrā - Siguldas Svētku laukumā, 2024. gada 28. septembrī no 7.30 līdz 9.30. Finišs atrodas Sacīkstes centrā. Starts tiek dots no starta zonas, kas atrodas Ziediņa kalna pakājē (nogāze Svētku laukuma Gaujas pusē).

  4.2. Dalībnieks saņem numuru, kurš jāpiesprauž priekšpusē (krūtis, kāja) un jānodrošina tā skaidra redzamība visas Sacīkstes laikā.

  4.3. Dalībniekam tiek izsniegts laika kontroles čips, kas jānostiprina uz rokas atbilstoši pievienotajai instrukcijai.

  4.4. Plkst. 9.30 tiek atvērta starta zona. Ierodoties starta zonā, dalībniekam obligāti jāiziet cauri marķētam koridoram, kurā atrodas laika kontroles čipa pārbaudes stacija. Tiesnesis pie koridora ieejas pārbauda čipa stiprinājumu. Tālāk dalībnieks, noejot cieši garām pārbaudes stacijai, pārliecinās par čipa pareizu darbību: uz čipa jāiedegas gaismas diodei un jāseko skaņas signālam – pīkstienam.

  4.5. Starts tiek dots plkst. 10.00. Tas ir kopīgs visiem dalībniekiem. Starta shēma un sacensību centra izkārtojuma plāns tiek publicēti mājaslapā, uz Info dēļa Sacīkstes centrā.

  5. Sacīkstes gaita

  5.1. Dalībnieks pārvietojas pa marķēto distanci saviem spēkiem. Atrašanās ārpus marķētās distances tiek uzskatīta par izstāšanos.

  5.2. Sacīkstes norises kontrolei distancē izvietoti trases tiesneši un elektroniskās laika kontroles stacijas, kas veic ierakstus garām skrienošo dalībnieku čipos.

  5.3. Ja dalībnieks gūst traumu, kas liedz patstāvīgi nokļūt līdz finišam, jālūdz citiem dalībniekiem ziņot tuvākajam trases tiesnesim, kurš sazināsies ar sacensību centru, organizēs mediķu palīdzību un evakuāciju uz finišu.

  5.4. Skrējiena kontrollaiks kalnu krosa un pusmaratona distances veicējiem - 8 stundas.

  5.5. Skrējiena kontrollaiks maratona distances veicējiem - 12,5 stundas. Finišs tiek slēgts 22:30. Beidzamais aplis iespējams jau tumsā, tāpēc ieteicams pieres lukturis!

  5.6. Tā kā maratona distanci veido četri apļi, 3. apļa veikšanai tiek noteikts kontrollaiks - 20:30. Dalībnieki, kas kavē šo kontrollaiku, 4. aplī netiek pielaisti.

  5.7. Trasē ir pieejami dzērienu un uzkodu galdi ik pēc aptuveni 7–10 km. Sacensību centrā izvietotajā starpfinišā būs atsevišķa zona, kur dalībnieki var novietot savus dzērienus un maiņas inventāru.

  5.8. Dalībnieki trasē, ja vēlas, var izmantot trekinga un slēpošanas nūjas.

  6. Apbalvošana

  6.1. Visi dalībnieki, kas finišējuši savā ieskaites distancē, finišā saņem piemiņas suvenīru. Pilnās maratona distances veicēji finišā saņem tradicionālās kalēja kaltās SKM medaļas. 

  6.2. Balvas no sacīkstes atbalstītājiem saņem 30 km un 70 km pirmo trīs vietu ieguvēji visās klasēs un grupās. Ja kādā ieskaites grupā ir mazāk par astoņiem dalībniekiem, apbalvota tiek tikai 1. vieta. 

  6.3. Apbalvošanas notiek ne ātrāk kā 1 stundu pēc attiecīgās grupas pirmo triju dalībnieku finiša.

  6.4. 10 km distancei apbalvošana nav paredzēta, bet visi tās veicēji uzreiz pēc finiša saņem SKM piemiņas suvenīru.

  7. Protesti

  6.1. Protestu var iesniegt tikai rakstiski, ne vēlāk kā 1 stundu pēc dalībnieka finiša laika. Iesniedzot protestu, jāiemaksā 30 EUR protesta nauda. Gadījumā, ja protests tiek apmierināts, nauda tiek atgriezta. 

 • ...

  Reģistrācija

   

  Lai pieteiktu dalību sacīkstei, lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu/anketu zemāk un veiciet dalības maksas iemaksu. Dalības maksas informācija un konta rekvizīti skatāmi zemāk, aiz anketas.

  Privātuma politika

  RAID.lv mājaslapas īpašnieks un uzturētājs ir IK Adventure Company. Uzņēmums neievāc nekādu mājaslapas apmeklētāju personīgo informāciju bez to piekrišanas.


  Piesakot dalību Siguldas kalnu maratonā, dalībnieks apzinās, ka:
  1) tas ir publisks pasākums, kurā tiks veikta nekontrolējama foto un video filmēšana ar sekojošu publicēšanu visdažādākajiem mērķiem – masu mediju publikācijām, soctīkliem, personīgām galerijām u.tml.
  2) organizatoriem ir nepieciešami atsevišķi dalībnieku personas dati, lai nodrošinātu maratona korektu norisi un iespēju kontaktēties ar dalībniekiem.
  Informācija, kas par apmeklētājiem tiek iegūta caur reģistrācijas veidlapu, piesakoties mūsu rīkotā pasākumā, tiek apstrādāta atbilstoši tās ieguves mērķim, piemēram, lai piešķirtu korektu starta grupu pēc vecuma un dzimuma vai lai nosūtītu pasākuma pirmsstarta biļetenu un citu svarīgu pasākuma informāciju caur elektronisko pastu u.tml. Pēc pasākuma norises visi dalībnieku personiskie dati, kas nav nepieciešami finiša rezultātu protokolam, tiek automātiski dzēsti 30 dienu laikā.
  IK Adventure Company ir veicis visus nepieciešamos pasākumus, lai apmeklētāju personas datu aizsardzība tiktu nodrošināta atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un nepieļautu to nepamatotu nokļūšanu trešo personu rīcībā.
  Ja Jums ir kādi papildus jautājumi, sūtiet e–pastu: info@raid.lv.

   

  Pieteikuma forma

  Ar sarkanu izceltās – obligāti aizpildāmas formas ailes.
  Ailē Dzīvo var norādīt pilsētu vai novadu, ja vēlaties tikt asociēts ar to.
  Aili Klubs vai komanda var atstāt tukšu, ja nevēlaties publiski pārstāvēt kādu.
  Ja vēlaties pieteikt vairāk kā vienu dalībnieku, spiediet pogu Papildus dalībnieks. Visiem papildus dalībniekiem tiks automātiski piešķirts tas pats klubs/komanda, kas pirmajam.

  Lūgums neizmantot LIELOS BURTUS, kur tie neatbilst pareizrakstības principiem.

  Dalības maksa

  Norādītā dalības maksa – no personas.

  DistanceIemaksājot līdz 10.09.Iemaksājot līdz 25.09.Starta dienā uz vietas
  Individuāls pieteikums
  10 kmEUR 20EUR 25EUR 30
  20 kmEUR 35EUR 40EUR 50
  70 kmEUR 50EUR 55EUR 60
  Komandas pieteikums *
  10 kmEUR 18EUR 23-
  20 kmEUR 32EUR 38-
  70 kmEUR 47EUR 53-
  Jaunieši **
  10 kmEUR 15EUR 20-
  20 kmEUR 30EUR 35-
  70 kmEUR 45EUR 50-

  PIEZĪMES:
  *   - JAUNIEŠI – personas, kas dzimušas sākot no 2006. gada 1. janvāra.
  ** - KOMANDAS
  – piesakot vienā pieteikumā vismaz 5 dalībniekus, kas startē zem viena komandas (kluba) nosaukuma, un iemaksājot vienoti dalības maksu. Tiek atzītas kā formālas (piem., skrējēju vai orientēšanās klubi, uzņēmumi), tā neformālas apvienības (piem., ģimenes, draugu kopas).

  Siguldas novada ID kartes īpašniekiem, piesakoties individuāli, tiek piemērota 5 EUR atlaide
  jebkuras izvēlētās distances dalības maksai. Atlaide netiek piemērota, ja dalībnieks saņem jauniešiem vai komandu pieteikumiem piemēroto atlaidi. ID karte obligāti jāuzrāda sacīkstes dienā, saņemot starta paku.

  Konta rekvizīti

  Nosaukums:IK Adventure Company
  Reģ. Nr:40002116651
  Adrese:19-37 Dammes iela, Rīga, LV-1069
  Banka:Swedbank AS
  Kods:HABALV22
  Konta Nr:LV23HABA0551012398822

  Pārskaitot dalības maksu, norādiet "... (vārds, uzvārds vai komandas nosaukums) ... dalības maksa SKM 2024".
  Ja kādi papildus jautājumi, organizatoru tālrunis – 29624863.
  Ja nepieciešams rēķins, rekvizītus sūtiet uz epastu info@raid.lv. 

 • ...

  Dalībnieki
   

  Zemāk - pieteiktie dalībnieki uz šo dienu! Ja kādu iemeslu dēļ iepriekš pieteikta dalībnieka vārds nav redzams atbilstošajā grupā (sajaukta distance, nepareizi norādīts dzimšanas gads u.c. kļūdas), sūtiet ziņu uz info @ raid.lv. Tāpat dodiet ziņu, ja vēlaties ieviest korekcijas pieteikumā.

   

   

   

   

  70 km, vīrieši

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Rūsa Viktors LAT Tukums Tukums Skrien Kopā
  Rubīns Elvis LAT Sigulda

  70 km, sievietes

  30 km, vīrieši

  30 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Skrastiņa Vineta LAT Cēsis Noskrien Cēsis

  10 km, vīrieši

  10 km, sievietes

  UzvārdsVārdsValstsDzīvoKlubs / Komanda
  Jakuša Anda LAT Baloži

 • ...

  Trase

   

  SKM 2024 trase tiks publicēta 10. septembrī.

  Priekšstatam, kāda tā potenciāli varētu būt, piedāvājam iepazīties ar SKM 2023 distanču info. Bet jāuzsver, ka trase katru gadu tiek mainīta!

   

  SKM 2023

  Sacīkste notiek trīs distancēs – kalnu krosa (10 km), jubilejas (20 km) un maratona (70 km).

  Distanču tehniskie parametri:

  10 km: garums – 10,8 km; 478 kāpuma metri.
  20 km: garums – 20,1 km; 859 kāpuma metri.
  70 km: garums – 70,4 km; 2819 kāpuma metri.

  Piezīme. GPS ierīces un online karšu dzinēji izmanto dažādus GPS treku optimizēšanas algoritmus, tāpēc gan distances garums, gan augstuma metri, atkarībā no izmantotās ierīces/tehnoloģijas var nedaudz atšķirties no uzrādītajiem.

  Trasi veido mazais un lielais aplis, kas jāskrien atbilstoši katras distances konfigurācijai.

  A – mazais aplis, 10,6 km (neskaitot starta kāpumu uz Ziediņu).
  AB – lielais aplis, 19,9 km (neskaitot starta kāpumu uz Ziediņu).

  Zemāk skatāma karte. Lielais aplis ietver sevī mazo (A), pievienojot papildus 9,3 km cilpu (B) Krimuldā. Trases punktā X būs norādes un tiesnesis, kas palīdzēs orientēties.

  Trases veikšanas secība (konfigurācija) pa distancēm:

  10 km:   A
  20 km:   AB
  70 km:   AB + AB + AB + A

  Trašu GPX faili lejuplādei šeit:
  10 km – skm2023_10km
  20 km – skm2023_20km
  70 km – skm2023_70km

 • ...

  Rezultāti

   

  Būs pieejami pēc finiša. Sacīkstes dienā tika nodrošināti finiša protokoli tiešsaistes režīmā (Live). 

   

   

   

   

   

  Visi maratona uzvarētāji

  2023Armane AgateEiduks Kārlis
  2022Meirēna LindaRonimoiss Andris
  2021Upmace-Grīviņa IevaKomass Toms
  2020Spundiņa AntraBiktimirovs Konstantins
  2019Puķīte IritaKumpiņš Ainārs
  2018Švilpe AneteRonimoiss Andris
  2017Švilpe AneteVadzis Artūrs
  2016Kirilova VivianaRumbenieks Andis
  2015Puķīte IritaPuriņš Mārtiņš
  2014Puķīte IritaRumbenieks Arnis
  2013Lina DacePuriņš Mārtiņš
  2012Zālīte IngaPuriņš Mārtiņš
  2011Kažemāka AnitaGrinius Gediminas / LT
  2010Traniņa DaceKrūmiņš Jānis
  2009Leitāne MāraKazakevičs Igors
  2008Liepiņa AnitaVeics Artūrs
  2007Traniņa DaceKazakevičs Igors
  2006**Sietiņsone LāsmaMežulis Ansis
  2005*Ozola BaibaKursinskis Kaspars
  2004*Ozola BaibaKursinskis Kaspars

  Piezīmes:
  * – notika Daugmalē, Baldones paugurainē
  ** – notika Ogrē, Zilajos kalnos

   

  SKM 2023

  Detalizēti rezultāti laika kontroles stacijās, spliti skatāmi šeit: SKM23_res (.xlsx fails).
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2022

  Detalizēti rezultāti laika kontroles stacijās, spliti skatāmi šeit: rez_SKM2022 (.xlsx fails).
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2021

  Detalizēti rezultāti laika kontroles stacijās, spliti skatāmi šeit: rez_SKM2021 (.xlsx fails).
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2020

  Pilni finiša protokoli un spliti katrā distancē (xlsx): rez_SKM2020
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2019

  Pilni finiša protokoli un spliti katrā distancē (xlsx): res_final_SKM19
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2018

  Pilni finiša protokoli un spliti katrā distancē (xlsx): res_skm2018_full
  Pārslēgties starp lapām var tabulas loga kreisajā pusē apakšā.

  SKM 2017

  Pilni finiša protokoli katrā distancē (xls): res_skm2017_full

  SKM 2016

  Pilni finiša protokoli pa grupām katrā distancē (xls): rez_skm2016_all
  Absolūtais rangs maratonā – 70 km, ITRA standarts (xls): res_mar16_70km_itra
  Absolūtais rangs pusmaratonā – 35 km, ITRA standarts (xls): res_mar16_35km_itra

 • ...

  Foto / Video

   

  Piedāvājam ieskatu foto un video, kas pieejami Internetā no beidzamo gadu Siguldas kalnu maratoniem.

  Foto

  2023. Zandas Stabiņas uzņemtās bildes: SKM 2023

  2023. Antona Krangas uzņemtās bildes: SKM 2023

  2022. Jāņa Andersona uzņemtās bildes: SKM 2022

  2022. Antona Krangas uzņemtās bildes: SKM 2022

  2021. Galerija no Agneses Vēzes: SKM 2021

  2021. Antona Krangas uzņemtās bildes: SKM 2021

  2020. Galerija no Agneses Vēzes: SKM 2020

  2020. Antona Krangas uzņemtās bildes: SKM 2020

  2019. Galerija no FotoMan.lv/Mareka Gaļinovska:
  https://www.facebook.com/FotoMan.lv/photos/?tab=album&album_id=2790526367701576

  2018. Galerija no FotoMan.lv/Mareka Gaļinovska: 
  https://www.facebook.com/pg/FotoMan.lv...

  2018. Apraksts/fotostāsts LSM.lv, autors - Matīss Vevagaris: https://www.lsm.lv/raksts...

  2017. Maratona uzvarētājas Anetes Švilpes blogs: https://aneteskrien.wordpress...

  2017. Galerija no skriešanas fotomeistara Kārļa Pakārkļa: http://skriesim.lv/gallery...

  2017. Apraksts ar foto/video LSM.lv, autors - Matīss Vecvagaris: https://www.lsm.lv/raksts...

  2016. Albums no Ralfa Jumiķa: https://photos.google.com/share...

  2016. Žurnāla Taku Skrējējs fotogalerija FB: https://www.facebook.com/TakuSkrejejs...

  Video

  2022. Guntara Mankusa video no Lorupes: https://www.youtube.com/watch?v=E8iTs_V9Uk0

  2016. Lielisks videostāsts, ko uzņēmis Arnis Kuzmanis: https://www.facebook.com/Arnis.Kuzmanis...

  2016. Finišē Līga Līce (70 km, 3. vieta starp dāmām), video autors Mareks Gaļinovskis: https://www.facebook.com/mareks.galinovskis...

  2016. 10 minūtes pirms starta... video autors Mareks Gaļinovskis: https://www.facebook.com/mareks.galinovskis...

Atbalsta


atb_sigulda_aizrauj150

atb_sigdiz150